42 dní v USA

Plné ruce plánování mého životního výletu do neznámého, do toho psaní diplomové práce, která se tento měsíc odevzdává, ale i tak je plán roundtripu cca vymyšlený.

Mapa cesty po USA

Celkem na to mám 42 dní a během nich mě čeká cca 8494 kilometrů. Doprava do New Yorku a zpět letadlem a jinak po své vlastní ose. Kde všude mám v plánu se zastavit?

Nejraději bych se zastavil samozřejmě všude. To nadšení, kdykoliv vše plánuji a zjišťuji, a i když píši tento článek, mě naplňuje energií. Samotnou cestu bych rád věnoval návštěvě měst, ale hlavně návštěvě přírody a Yellowstonu!


Plán cesty z New Yorku do Yellowstone.

První část cesty začíná v New Yorku, kde se zdržím plánovaných 8 dní. Odtamtud pak rovnou směřuji do Buffala a na Niagarské vodopády. Dále pak směr Chicago. Prohlédnout město, půjčit auto a pak se vydat k Millwaukee a tamním jezerům. Plánem je projíždět zajímavé okolí a jet oklikou přes Dakotu do Yellowstonu. A tam bych rád odhadem týden tábořil s fotoaparátem připraveným na vše možné.


Plán cesty z Yellowstone do New Yorku.

Druhá část pak směřuje z Yellowstonu přes Simpsonovy. Ano Springfield v Illinois je prakticky cestou zpět do Chicaga. Tam vrátit auto a pokračovat do Washingtonu a dále do Ocean city. Trochu se poválet na tamních Marylandských plážích a cestou zpátky přes Filadelfii zakončit těch nedostatečných 42 dní opět v New Yorku.

Už se na to těším a Vás všechny, kteří nemůžete jet, vezmu sebou alespoň v myšlenkách.
Caen Ragestorm

Vaše komentáře

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich