7 dní v New Yorku – Co vidět?

Mapa New YorkNew York je město, kde je toho mnoho k vidění. Za 7 dní v New Yorku nejste schopni vidět vše. Empire state building, Madison square garden, Times square, Central park, nespočet muzeí a dalších zajímavých budov, ulic a náměstí. Je toho zkrátka hodně.

Vidím to na 3-4 dny jen na Manhattanu, a pak den v Bronxu, Queensu a den na Staten island. Hrubý nástřel plánu vypadá následovně:

Den první a druhý

Hned první den bych rád vyrazil na městskou radnici, wall street a pokračoval k světovému centru. U centra je i muzeum věnované neštěstí z 11. září. A pak hned k soše svobody, na brooklynský most a nedalekou vyhlídku.
Druhý den je v okolí central parku. Pátá Avenue, Upper East Side, dvě muzea a Ellis Island.

Den třetí a čtvrtý

Začátek plánuji u monumentální Empire state building. V okolí je městská knihovna a z ní rovnou mrknout na vlakové nádraží, pak kolem Morganovi knihovny a muzea rovnou k Chrysler building. A od nedaleké katedrály sv. Patrika na vyhlídku lodí okolo Manhattanu (budou-li na to peníze). Po projížďce do Bryanova parku a odtamtud na Lexington avenue a na závěr Times square.
Další den od High line k Madison square garden a na Herald square. Následovat bude dle plánu návštěva Rockefellerova centra a muzea moderního umění. Pak zbývá riverside park a hurá na Broadway.

A zbylé tři dny?

Po téhle náloži památek musí přijít trocha aktivního odpočinku na staten island. Pláže, příroda a tak. Den na to bych poté rád navštívil baseballový stadion Yankees a zoo v Bronxu. Poslední den před odjezdem je na místě proletět si letem světem Queens a cestou zpět se stavit na Coney islandu.

Shrnutí

Památky na Manhattenu vystihují následující mapy a pro ty z Vás, kteří by chtěli vidět celý plán té 44 denní cesty, tak ten je k dispozici zatím v rozpracované verzi ZDE.

Vaše komentáře

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain