Chorvatsko lodí – Modrá všude, vítr nikde.

Pro milovníky modré to je ráj. Moře už pomalu nerozeznáte od oblohy. Azuro, pohoda, relax a zase další zážitky. Vítr však nikde, ale nás to nemohlo rozházat a zábavy bylo až až:


Po krušném větrném večeru jsme ráno vstali do nádhery, kterou si nelze nezamilovat. Na plachtění to, ale moc nebylo. A tak jsme si užili pořádnou koupačku a na moře vyrazili později. Cestu jsme zvolili skrze úžasnou úžinu, kterou může projet pouze jedno loď, naštěstí jsme se s žádnou nepotkali. A pak mezi chorvatskými ostrůvky jsme si zastavili uprostřed moře a rozhodli se hodovat.

Mořská hladina s obzorem

V průběhu dne jsme zkoušeli i plachtit, ale nic moc z toho nebylo a tak jsme se zabavili držením se na laně za lodí. Musím říct, že je to zábava, ale v rychlosti čtyři uzle mě čekal výplach dutin a rychlejší jízdu už jsem odmítal podstoupit.
Na večer jsme se vydali na vyhlášené místní olihně na grilu (Ligne na zaru). Tomu předcházel ještě vtipný okamžik, kdy jsme zajeli do zátoky s vykasanou hlavní plachtou, což by se dělat nemělo. Ještě zábavnější bylo to, že jsme si vykasané plachty všimli až na břehu když jsme šli na večeři. No i mistr tesař se někdy utne. Co se jídla týče, bylo to dobré a stojí za to rozhodně olihně ochutnat. Navíc ten výhled na nádhernou zátoku na ostrově Pašman se jen tak nenaskytne.

Zátoka na ostrově Pašman
GPS souřadnice najdete ve videu.

Vaše komentáře