Chorvatsko lodí – Modrá všude, vítr nikde.

Pro milovníky modré to je ráj. Moře už pomalu nerozeznáte od oblohy. Azuro, pohoda, relax a zase další zážitky. Vítr však nikde, ale nás to nemohlo rozházat a zábavy bylo až až:


Po krušném větrném večeru jsme ráno vstali do nádhery, kterou si nelze nezamilovat. Na plachtění to, ale moc nebylo. A tak jsme si užili pořádnou koupačku a na moře vyrazili později. Cestu jsme zvolili skrze úžasnou úžinu, kterou může projet pouze jedno loď, naštěstí jsme se s žádnou nepotkali. A pak mezi chorvatskými ostrůvky jsme si zastavili uprostřed moře a rozhodli se hodovat.

Mořská hladina s obzorem

V průběhu dne jsme zkoušeli i plachtit, ale nic moc z toho nebylo a tak jsme se zabavili držením se na laně za lodí. Musím říct, že je to zábava, ale v rychlosti čtyři uzle mě čekal výplach dutin a rychlejší jízdu už jsem odmítal podstoupit.
Na večer jsme se vydali na vyhlášené místní olihně na grilu (Ligne na zaru). Tomu předcházel ještě vtipný okamžik, kdy jsme zajeli do zátoky s vykasanou hlavní plachtou, což by se dělat nemělo. Ještě zábavnější bylo to, že jsme si vykasané plachty všimli až na břehu když jsme šli na večeři. No i mistr tesař se někdy utne. Co se jídla týče, bylo to dobré a stojí za to rozhodně olihně ochutnat. Navíc ten výhled na nádhernou zátoku na ostrově Pašman se jen tak nenaskytne.

Zátoka na ostrově Pašman
GPS souřadnice najdete ve videu.

Vaše komentáře

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde