Harrachov a okolí

Harrachov je pěkné město a nejen v zimě. I v létě nabízí mnoho turistického požitku a mne rozhodně přesvědčil o tom, že ho stojí za to navštívit. Pár tipů na místa v okolí najdete ve videu.

Mimo jiné jsem ještě fotil a pro fotografy jsou Mumlavské vodopády to pravé ořechové.

V pátek jsme přijeli do penzionu přímo na náměstí a přespali jsme do rána. Po snídani se šlo do města, kde se kombinují krásné roubenky, příroda doslova za rohem a místy vše kazí ohyzdné paneláky. Navštívit můžete místní pivovar i sklárnu, rovněž si můžete sjíždět na tříkolkách ze svahu, a nebo jít na bobovou dráhu jako my.

Přiroda v Harrachově

Po horském obědě je ideální odpolední výlet na Mumlavské vodopády. Cesta vede přímo kolem. Mumlava je trefně pojmenovaná neboť přes všechno kamení to opravdu zní jako kdyby si říčka mumlala něco pod vousy. Dobrodruzi jako já mohou jít i přes kameny řekou, ale musejí být šikovnější než já. Já totiž do Mumlavy jednou nohou spadl a Mumlava je studená i v létě :D.
Jakmile dojde k největšímu vodopádu, tak se můžete kochat tou krasou, kterou nabízí. Vyplatí se však pokračovat ještě o kus dál, kde najdete takzvané hrnce, které za ta léta řeka do kamení vymlela.

Mumlavkské vodopády

Na závěr si v neděli můžete zajít pod skokanské můstky, nebo vyjet na horu lanovkou, popřípadě si skočit bunjee. A pokud Vám zbyde ještě trochu, tak si můžete zajít zahrát minigolf. Za padesát korun na hodinu jde o příjemnou zábavu i přes to, že je hřiště trochu zanedbané.
Tolik k tipu na víkendový výlet ještě než vše zapadne sněhem.
Caen Ragestorm

Vaše komentáře

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde