Krásný New York? Ne tak tradiční místa

Manhatten panoramaJak se všude říká, New York je opravdu něco úplně jiného než zbytek ameriky. Všude neuvěřitelně moc lidí a obřích věžáků. Navíc je tak velký, že se za ten týden ani snad vidět vše nedá. Je ale New York opravdu krásné město?

Ne, není! Neberte si to špatně, ale New York strašně smrdí, všude Vám zkouší něco vnutit a chtěji peníze. I přes to všechno, má ale město co nabídnout. Ať už jsou to vybraná muzea jako například Moma, tedy muzeum moderního umění, které je cenově dostupné a nebo úchvatný pohled z Brooklynu na Manhatten.

Přejít na fotky.

Co tedy New York nabízí?

Na internetu si můžete dohledat mnoho informací ohledně tipických klenotů New Yorku (například zde: www.getyourguide.com). Já bych Vám rád prozradil pár těch ne tak tradičních. Ku příkladu v Central parku se dá sledovat například baseball ametérských týmů, které však hru prožívají jako kdyby šlo o první ligu. Rovněž mohu doporučit zakoupení vstupenky na loď, která Vás vezme tradičně k soše svobody, ale i na Ellis Island. Krom central parku stojí za návštěvu i Bryant park a rozhodně se projděte po High lane což je vyvýšená promenáda táhnoucí mezi domy a je plná zeleně.

Queens aneb to nejlepší na kraji New Yorku.

Koho láká zeleň jako mě, pak by rozhodně měl zavítat do Queens. Je to poměrně netradiční destinace vzhledem ke své ryzikové pověsti, ale pokud se vydáte metrem k Flushing Meadows park a projdete skrz něj až k jezeru Meadow, rozhodně si užijete přírody do sitosti. Místní zde o víkendu rozpalují grily a tráví zde celý den. Rovněž se pak dá projít od jezera zpět na metro skrz krásnou vilovou čtvrť. Za mě to byla asi nejhezčí část New Yorku.

Zajímají Vás fotky že?

Fotek je opravdu dost a zde je pár mnou vybraných a pokud by jste chtěli vidět i nějaké další, neváhejte se na mne obrátit.

Panorama New York
Ostrov Ellis
Rezervoár Jacquelin
Dopravní špička New York
Promenáda High lane
Jezero Meadow

Vaše komentáře

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain