Niagarské vodopády – Co a jak

Pokud cestujete za přírodou, jsou niagarské vodopády jedním z takřka povinných míst k navštívení. Niagarské vodopády jsou poměrně úchvatnou podívanou a pěkným přírodním úkazem a ať už na ně koukáte z americké, či kanadské strany, ten pohled zkrátka vyráží dech. Jak se však k vodopádům dostat pokud nemáte po ruce auto a nechcete platit přemrštěnou cenu za ubytování u vodopádů?

Co a za kolik?

Niagarské vodopádyNiagarské vodopády se nachází nedaleko města Buffalo, o němž se zmíním zase někdy příště, a Buffalo tak nabízí vhodnou alternativu pro podniknutí tohoto výletu. Co rozhodně stojí za návštěvu ať již z americké či kanadské strany je projížďka lodí pod samotné vodopády, která stojí asi 15 dolarů tedy asi 375 korun. Za tuto cenu se dostanete na vyhlídku a plavbu a můžete pěšky dojít ze strany americké části vodopádů.
Standardní problém většiny atrakcí je jídlo. V okolí toho samotřejmě není mnoho, respektive vůbec nic. Niagarské vodopády nabízejí několik stánků a jednu či dvě restaurace, kde je možné najíst se za relativně rozumných 15 dolarů (Burger s hranolky, který byl překvapivě dobrý a americký a ani né moc fastfood).

Doprava a ubytování

Jak jsem již zmiňoval, jednou z možností je Buffalo. Z Buffala na niagarské vodopády jede městská autobusová linka za 2 dolary (asi 50 kč) a cesta zabere cca 30 – 40 minut. Doporučuji si dopředu najít odjezdy autobusu, aby jste pak nemuseli během víkendu čekat přes půl hodiny na zastávce. Na druhou stranu jsem neměl pocit, že by si řidiči autobusů dělali těžkou hlavu s jízdními řády. Pokud budete ubytování řešit včas a s jistým předstihem narozdíl ode mě, budete ho moci realizovat skrze airbnb či booking za rozumných 40 dolarů, možná i za dvoulůžko. Já osobně platil hostel za 121 dolarů na dvě noci, ale americké hostely rozeberu někdy jindy. A to je jedna z možností jak levněji bydlet v blízkosti niagárských vodopádů.

Duha nad řekou
Loď na řece

Vaše komentáře

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich