Noc na Karlštejně

Karlštejn je jedním z asi nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Jenomže to platí nejspíš v létě. Já jsem se však vydal na hrad v zimě, když je konečně všude sníh a Karlštejn tak nabízí naprosto odlišnou atmosféru.

Fenka a Karlštejn
U hradeb Karlštejnu je žena

A aby toho nebylo málo, vzal jsem sebou na Karlštejn i ženy. Dokonce jsem je i přesvědčil, aby se se mnou vydaly podél hradeb, kde úzká necesta byla kompletně pokrytá vrstvou ledu a pod námi byla pouze stráň. Oproti tomu, co však přišlo záhy, byla pěšina ještě ok.

Jelikož se v zimě brzo stmívá, tak i Karlštejn začala pokrývat tma. Já jsem však trval na tom, že musím mít fotku z protějšího kopce, abych zachytil zimní Karlštejn v jeho plné kráse.

Kolem hradu vedla červená stezka a vše vypadalo až na tmu v pořádku a tak jsme přešli silnici a vyrazili po ne už tak úplně turistické cestě. A pak jsem navrhl zkratku. Ještě v šeru jsem zahlédl na kopci nahoře náznak cesty a tak jsme se k ní vydali. Nahoře cesta však nevedla na protější hřeben a tak, ač překvapen ochotou mé společnice, jsem zavelel k výstupu. Po nesmyslném výšlapu sněhem a kamením se svah srovnal a mě se naskytl následující pohled:

Karlštejn v noci

Samozřejmě mi nedošlo, že přes stromy vlastně tolik vidět nebude, ale i přes to jsem na nás pyšný. A to nejen na fotku, ale i na zdolání toho co přišlo. Neboť na cestu zpět již nebylo vůbec vidět, tak jsme si to namířili nejprudším svahem dolů, kdy přes led a sníh jsme klouzali dolů místy i po zadku.

P. S.: Můj obdiv patří té, která to se mnou zvládla, neb takových jsem v životě moc nepotkal.
Caen Ragestorm

Vaše komentáře

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich