Prokopské údolí – Výhled na pražský Barrandov

Jedním z mých oblíbených míst v Praze je prokopské údolí. Najdete zde klid, hezkou přírodu, může se zde i grilovat, nebo se můžete občerstvit v místních stáncích. Pro ten klid, ale musíte zvolit nějakou jinou než hlavní cestu napříč údolím.

Cesta - prokopské údolí

Prokopské údolí je poměrně rozlehlé a často navštěvované, ale většina z Vás pravděpodobně zná jen ty hlavní úseky.

Ale je toho více!

Vidět zde však můžete i jezero, zvířectvo a nebo třeba mašinku. Do prokopského údolí je možné se dostat z Barrandova a nebo z Butovic ať již pěšky nebo na kole. Rovněž je možné využít vlak, který Vás odveze ze Smíchovského nádraží do Hlubočep za pár minut. V Hlubočepích si hned můžete udělat zastávku v příjemné hospůdce se zahradou (Besední Restaurace u Ritschelů) a to hned u zastávky. Občas je k dispozici i kapela.

Další kroky už pak vedou přímo do Prokopského údolí, kde se i ve vedrech můžete schovat ve stínu stromů a skal. Kam už Vás dál nohy zanesou je na Vás. Hlavní asfaltová cesta je ideální pro cyklisty, kočárky a rodiče s dětmi, kteří cestou určitě ocení i dětské hřiště. Ostatní se mohou vydat vstříc objevování bočních cest a lesních porostů a třeba také objeví některý z těchto výhledů a nebo se jim naskytne podobný pohled na skálu.

Výhled na Barrandov
Prokopské údolí - skála

Vaše komentáře

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain