Půjčení auta v USA

Půjčit si auto se může zdát na první pohled jako velmi jednoduchá věc. Pokud ale chcete trochu ušetřit a nenechat se zmást různými vyhledávači pak je nutná trocha obezřetnosti a čtení a hledání.

Loga půjčoven aut

Anebo si můžete projít to, na co jsem při výběru auta přišel sám….

Pokračovat ve čtení „Půjčení auta v USA“

Není vyhledavač jako vyhledavač

Stejně jako při vyhledávání ubytování, je možné vyhledat půjčení auta pomocí vyhledávačů, které se předhánějí s garancemi nejnižší ceny. Z mé zkušenosti jsem hned na začátku zavrhl rentalcars.com, kde jsou ceny minimálně o 25% dražší než u ostatních společností. Proto jsem přešel k vyhledávání na stránkách priceline.com. Zde se ceny při prvním srovnání zdály mnohem lepší. Nicméně při opakovaných návštěvách ceny podezřele narůstaly a z mně neznámých důvodů mi byla nabízena auta za rozdílné ceny a to když jsem se na nabídky díval doma a v práci. Rozdíl byl až 5$ na denním půjčovném.
A tak jsem se dostal ke třetímu vyhledávači carrentals.com. Zde jsem pro můj případ půjčení automobilu v Chicagu na 14 dní dostal nejlepší cenu.

Je dobré vědět, že všechny zmíněné vyhledávače mají nasmlouvané lokální půjčovny aut, od kterých pak auto opravdu převezmete. Žádná z lokálních půjčoven však neměla cenu, která by byla nižší než ta na vyhledávačích (kromě rentalcars). Bohužel samozřejmě nelze obecně říci, že zmíněné stránky nenabídnou lepší ceny Vám a že zvolíte jiný vyhledávač. Je však vhodné projít si ceny u všech dostupných společností a na základě toho si vybrat.

Pozor na omezení

Řidič, který nedosáhl 25 let nebo je starší 70 let platí mnohem více. Většinou je příplatek za takového řidiče asi 50% c ceny půjčovného na den.
Další na co si dát pozor je nájezd kilometrů. Většina společností má dnes tzv. unlimited milage, tedy neomezený nájezd kilometrů nicméně je dobré si toto ověřit.
Vhodné je rovněž auto připojistit. V základu zarezervovaného auto sice zpravidla nějaké pojištění je, nicméně Vás plně nekryje a mohlo by se stát, že byste museli platit nemalé peníze, pokud by došlo k nějaké události. S tím pomůže pojištění Collision Damage Coverage, které je možné sjednat u priceline a carrentals během rezervace. Alternativně je možné auto připojistit při vyzvednutí, ale pojistka bude o něco málo dražší.
Při výběru auta dbejte na to, abyste auto vraceli na stejné místo, kde jste si ho půjčili a nechte vyplněný i stejný čas. Nebudete tak muset platit peníze navíc za převoz auta zpět. Posunutí času vrácení Vás může stát například 10$ za hodinu, což za tři hodiny se v součtu rovná půjčovnému za celý den.

Předchozí omezení jsou samozřejmě pouze ty nejhlavnější a musíte pozorně číst k čemu se zavazujete a co za to dostanete.

Vybráno a můžeme jet

Pro představu jsem tedy vybral auto střední třídy na 14 dní, které mi bude zapůjčeno v Chicagu ve státě Illinois. Celková cena i s pojištěním je 491.20 $. No a tímhle tedy budu brázdit americké silnice a nebo něčím obdobným, protože půjčovny Vám garantují typ vozu, ale nikoliv konkrétní vůz.

Hundai Elantra 2011

Vaše komentáře

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain