Recenze skiareálu Černá hora – Nejlepší areál v ČR?

Vyrazil jsem poznat ski areál, který jsem ještě nikdy v životě nenavštívil. Ski areál Černá Hora nabízí perfektní vyžití jak pro začínající lyžaře tak i pro ty pokročilé. Areál je rozlehlý s kabinovou lanovkou a dvěma sedačkami a další. A když chytnete úžasné počasí tak se Vám naskytnou naprosto úžasné výhledy jako mě.

Základní fakta:

  • 3 lanovky a 9 vleků
  • 17,5 km sjezdových tratí
  • Denní skipas za 690 (750) korun
  • Parkování za 60 korun

Dostupnost:
Černá hora patří do komplexu SkiResort Černá Hora – Pec. Ski areál Černá hora je nejblíže k Jánským Lázním, jeho dostupnost je však pro obyvatele Prahy cca stejná jako návštěva Špindlerova Mlýnu a tak je to pro jeden den na svahu poměrně náročná výprava.

Cena a stravování:
Cena 690 korun za skipas je vzhledem ke kvalitě areálu poměrně přijatelná, nenechte se však zmást cenou 750. Skiresort totiž chytře využívá období jarních prázdnin a období před silvestrem, kdy je cena za skipas o 60 korun větší.
Co se oběda týče, je tento areál kapacitně velmi dobře vyřešen. Restaurací a bufetů je zde dost, cenově se však pohybují výše. Za oběd s pitím zde dáte něco okolo 200 – 250 korun.

Kvalita a náročnost sjezdovek:
Z mého pohledu se jedná o nejkvalitnější český ski areál. I přes větší množství lidí není sjezdovka ihned „rozbagrovaná“ jako například na Tanvaldském Špičáku. Vlekaři dokonce pomáhají a usmívají se.
Co se týče náročnosti, areál je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Černou sjezdovku zde však považuji spíše za ekvivalent běžné červené sjezdovky ve Špindlerově Mlýně nebo v Rakousku. V areálu jsou i neudržované sjezdy pro milovníky „freeridu“, které byli plné boulí.

Shrnutí:
Jsem opravdu rád, že jsem tento areál mohl navštívit, neboť to pro mě bylo asi nejlepší jednodenní lyžování za posledních několik let. Kacířskou myšlenkou na závěr je pro mne uvažování o tom, že ski areál Černá Hora trumfnul Špindlerův mlýn, kde jsem trávil jako dítě každý rok týdenní pobyt.
Celkové hodnocení ski areálu: ★★★★☆

Vaše komentáře

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde