Víza do USA – Tipy a informace

Je to tak, chystám se do USA a už mám i letenku. Právě kvůli tomu jsem zjišťoval všechny informace, abych mohl vycestovat a následující video je zaměřeno na informace ohledně tipů a informací o vízech a programu work&travel.

Další vhodné linky naleznete níže a nebo se na mě obraťte s konkrétními dotazy, které rád zodpovím.

Víza pro cestování

Vzhledem k tomu, že od září bych chtěl nastoupit do zaměstnání zvolil jsem možnost cestovat měsíc a půl po USA. Nejsnazší jak se legálně do země dosta je vyplnit elektronický dotazník ESTA, který Vás opravňuje k vstupu do země a po pohovoru s úředníkem na letišti budete s největší pravděpodobností do země vpuštěni.

Pokud potřebujete cestovat déle než devadesát dní, pak jsou k dispozici klasická víza. Jejich seznam naleznete na https://cz.usembassy.gov/cs/viza/nepristehovalecka-viza/vsechna-viza/.

Work&Travel

Jedná se o program pro studenty starší 18ti let nejčastěji pro studenty vysokých škol. Zabývá se jím řada agentur, které Vám za poplatek zprostředkují práci a podklady pro vízum J-1 nutné pro práci v USA. Principiálně dokončíte zkouškové, odletíte a pracujete nejdříve od června a nejdříve zkončíte po prvním týdnu v září. Pak máte k dispozici 30 dní na cestování po USA.

Odkazy na agentury:
http://czech-us.cz/work-and-travel-usa/

http://www.atep.cz/work-and-travel-usa.html

https://www.pracovnipobyty.cz/work-and-travel-usa/

Další informace

http://www.chcidoameriky.cz/

Vaše komentáře

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich